10.1 Inch Koisk Display Capacitive Touch Screen Android All in One Computer PC
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≤17" |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2018
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2011-03-24
Number of Employees
51
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- CCT101-CFK-IBE
- Aspect ratio
- 16:9
- Feature
- Touch Display
- Optimum Resolution
- 1280*800 , Wxga
- Type
- TFT
- Widescreen
- Not Widescreen
- Response Time
- 6ms
- 3D
- Not 3D
- Interface Type
- HDMI
- Available Size
- 8"-65"
- Touch Type
- Capacitive
- Multi Touch
- 5 Points or 10 Points
- Touch Accuracy
- 2mm
- Cover Glass
- 3mm
- Touch Interface
- USB
- Cup
- Ds181 Quad-Core
- RAM
- 2GB
- Memory
- 8GB
- Housing
- Metal Case
- LCD Type
- TFT-LCD,Va
- Power Supply
- DC12V
- Mount Interface
- Vesa 75mm and 100mm
- OS
- Android 6.0
- Warranty
- 1 Year
- Transport Package
- Carton Box
- Specification
- 10.1"
- Trademark
- Think Touch
- Origin
- China
- HS Code
- 8528511000
- Production Capacity
- 10000PCS/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 45.00cm * 17.00cm * 35.00cm
- Package Gross Weight
- 6.000kg
Product Description
10.1-inch Capacitive Touch All-in-one PC
Model No: CCT101-CFK-IBE
Size from 10.1"-65"
Mian Feature
Brand New Grade A+ LCD / LED Panels
Flat Screen IP65 surface Waterproof
With 3mm tempered glass Vandal-proof
Capacitive multi touch - 5 points touch
Industrial Desgin With Excellent Durablity
Factory Competitive Price & Fast Delivery
Detail Images



Specification
General
| Model | CCC101-CFK03-IBE |
| LCD Type | TFT-LCD,VA |
| Housing | Metal case |
| CPU | DS181 Quad-Core ( windows version:intel i3/i4/i5 ) |
| Frequency | 1.5 GHz |
| Ports | DC12V*1+USB*4+DDMI*1+JR45*1+SD/ TF card slot*1 |
| RAM | 2GB (Optional) |
| Memory | 8GB (Optional) |
| Network | Ethernet, WIFI/Bluetooth,Wireless peripheral extension |
| Audio play format | wmv,avi,flv,rm,rmvb,mpeg ,ts,mp4 |
| Image play format | BMP,JPEG,PNG,GIF |
| Power Supply | Type: External brick Input (line) voltage: 100-240 VAC, 50-60 Hz Output voltage/current: 12 volts at 4 amps max |
| Mount Interface |
1)VESA 75mm and 100mm
2)Mount bracket, horizontal or vertical |
| OS | Android 6.0 |
| Parts | Power Cord with Switching Adapter*1+USB Cable*1+HDMI Cable*1+Mounting Bracket*2 |
| Warranty | 1 year |
LCD Specification
| Active Area(mm) | 216.96(H)×135.6(V) mm |
| Resolution | 1280(RGB)×800 [WXGA] |
| Dot Pitch(mm) | 0.1695×0.1695 (H×V) |
| Nominal Input Voltage VDD | 2.5V (Typ.) |
| Viewing angle (v/h) | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Contrast | 800:1 (Typ.) |
| Luminance(cd/m2) | 350 cd/m² (Typ.) |
| Response Time(Rising) | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Support Color | 16.7M , 50% (CIE1931) |
| Backlight MTBF(hr) | 15K(Min.) Hours |
Touch Specification
| Type | Projected Capacitive touch screen |
| Touch Points | 5/10 points touch |
| Cover Glass | 3mm |
| Touch Life Cycle | 10 millions |
| Touch Response time | 8ms |
| Touch System Interface | USB interface |
| Power Consumption | +5V@80mA |
| Light Transmittance | 85% |
| Min Resolution | 4096*4096 |
| Touch Accuracy | 2mm |
| Active Force | <or=80g |
| Surface hardness | 6 Mohs |
Electrical
| Output | DC 12V /4A |
| Input | 100-240 VAC, 50-60 Hz |
| MTBF | 50000 hr at 25°C |
Environment
| Operating Temp | 0~50°C |
| Storage Temp | -20~60°C |
| Operating RH | 20%~80% |
| Storage RH | 10%~90% |
Drawing
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- All in one pc
- 10.1 Inch Koisk Display Capacitive Touch Screen Android All in One Computer PC
Related Categories
Hot Searches
More