|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 32'' |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Surveillance, Big-Screen Project, Taxi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
32inch Pcap Touch Screen Monitor LCD Display for Payment Kiosks
Projected Capacitive Touch screen - Front waterproof &vandal-proof - 10 touch points - 1920*1080- 300cd/m2 - dp / dvi /hd-mi - usb touch interface




| General Information | |
| Model | COT320-CFK03 |
| Series | Surface water-proof & vandal proof open frame touch monitor |
| LCD Type | 32'' a-Si TFT-LCD |
| Video Input | DP, DVI, HDMI |
| OSD controls | Allow on-screen adjustments of Brightness, Contrast Ratio, Auto-adjust, Phase, Clock, H/V Location, Languages, Function, Reset |
| Power Supply | Type: External brick Input (line) voltage: 100-240 VAC, 50-60 Hz Output voltage/current: 12 volts at 4 amps max |
| Mount Interface | 1)VESA 75mm and 100mm 2)Mount bracket, horizontal or vertical |
| LCD Specification | |
| Active Area(mm) | 698.4(H)×392.85(V) |
| Resolution | 1920*1080@60Hz |
| Dot Pitch(mm) | 0.060625×0.181875 |
| Nominal Input Voltage VDD | +12V(Typ) |
| Viewing angle (v/h) | 89°/89°/89°/89° |
| Contrast | 3000:1 |
| Luminance(cd/m2) | 300 |
| Response Time(Rising/Falling) | 9.5(Typ.) (G to G) ms |
| Support Color | 1.07B |
| Backlight MTBF(hr) | 30000 |
| Touchscreen Specification | |
| Type | CJTouch projected capacitive touch screen with 3mm vandal proof glass |
| Resolution | 4096*4096 |
| Light Transmission | 92% |
| Touch Life Cycle | 50 millions |
| Touch Response time | 8ms |
| Touch System Interface | USB interface |
| Power consumption | +5V@80mA |
| External AC Power Adapter | |
| Output | DC 12V /4A |
| Input | 100-240 VAC, 50-60 Hz |
| MTBF | 50000 hr at 25°C |
| Environment | |
| Operating Temp. | 0~50°C |
| Storage Temp. | -20~60°C |
| Operating RH: | 20%~80% |
| Storage RH: | 10%~90% |
1. Packing: 1pc 32inch touch monitor / carton or 2pcs 32inch touch screen monitor / carton, EPE inside
2. Shipping : Sample or small orders shipping by Fedex, UPS, DHL, TNT Door to Door, bulk orders by sea 
Dongguan CJTouch Electronic Co., Ltd. is a leading provider of touchscreens, touch monitors and All-in-one computers. With advanced, cost-effective touch solutions,CJTouch believes in engaging with customers while providing customized services.
Experience:
Established in 2006 and headquartered in Dongguan, China, CJTouch has proven to be reliable and trustworthy partners to help seamlessly integrate our products into your total solution.
Over 10 years of combined experience in researching and developing touch-enabled screens and monitors.
Two factories with over 200 skilled and qualified employees, including R & D engineers, technical experts and sales
representatives.
What We Offer:
Through our consistent and high quality performance, CJTouch has got ISO 9001 certified and has earned CE, UL, FCC, RoHS and other international certifications.
Single & Multi-touch screens (custom sizes available)
Single & Multi-touch monitors (custom sizes and functions available)
All-in-one computers
ODM/OEM services
1. Production Line
Open Frame Touch Screen Monitor
PCAP Touch Screen Monitor IR Infrared Touch Monitor SAW Touch Monitor E Style Touch Monitor
Touch Screen Panel / Touch Foil 
PCAP Touch Panel IR Touch Panel/Frame SAW Touch Screen Touch Foil
All In One Touch PC
All-in-one Touch PC
2. Our factory

3. CJtouch families and Clients
4. Certifications 
If you are interested in 32inch Pcap Touch Screen Monitor LCD Display for Payment Kiosks, pls contact us.