|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | 22 Inch |
| Application: | Indoor, Computer, Advertising, Outdoor, Big-Screen Project, Taxi, Graphic Design |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications | |
| Model | CCT215-CFK-B670-C01 |
| Series | F-Series Water-proof and Open frame |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 |
| CPU | Intel Core I3-6100U 2.4GHz dual-core four-thread processor |
| GPU | Intel Iris Graphics 550, supports DirectX 12, OpenGL 4.5, supports 4K |
| Memory | 8GB DDR3 |
| Storage | 128GB, mSATA SSD |
| I/O Ports | 2x USB 3.0 support, 2x USB 2.0, 1x VGA, 2x serial port 2x GbE LAN port, DC in, 1x HDMI interface, 1x Line-out,1x MIC |
| Wireless | IEEE 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi with Bluetooth 4.0 / 3.0 + HS |
| Speakers | 2 x 2W |
| Active Display Area | 476.64mm(H)×268.11mm(V) |
| Diagonal | 21.5" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Dimensions | Outline dimension: 520mm x 315mm x 50mm For other dimensions, please refer to the engineering drawing |
| Native Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI |
| Number of Colors | 16.7M, 72% NTSC |
| Touch Technology | PCAP (Projected Capacitive) - up to 10 touches |
| Brightness (typical) | LCD Panel: 294 nits; TouchPro PCAP: 252.9nits |
| Response (typical) | 14 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Power | External DC - power adapter Monitor input power signal specifications: 12VDC +/- 5% Adapter output power connector: DC barrel plug (2.1mm (+/- 0.1mm) pin inner diameter, 5.5mm (+/- 0.05mm) barrel outer diameter, 9.5mm (+/- 0.3mm) barrel length) ,Power adapter length 1.8m (+/- 0.1m) |
| Power Consumption | ON (monitor + power brick): 33.4W SLEEP (monitor + power brick): 1.5W OFF (monitor + power brick): 0.5W |
| Temperature | Operating: 0 °C to 50 °C (32 °F to 122 °F); Storage: -20 °C to 60 °C (-4 °F to 140 °F) |
| Humidity | Operating: 20% to 80%; Storage: 10% to 95% |
| Dust and waterproof grade | Front grade IP65 |
| Impact resistance grade | IK-07 |
| Weight | Unpackaged: 6.95 kg; Packaged: 8.7 kg |
| Shipping Dimensions | 620mm x 170mm x 430mm(Single package: Length x Width x Height) |
| Mounting Options | Four-hole 75x75mm and 100x100mm mount for M4 screws; 2-hole mounting interface on all 4 sides |
| Warranty | 1 year standard |
| MTBF | 30,000 hours demonstrated |
| Agency Approvals | FCC, CE |
| What's in the Box | HDMI Cable or VGA Cable optional, Touch USB Cable, Mount Brackets, Screws, Power adapter, Power Cable |



| 7~300inch TouchScreen/Touch Panels/Touch Frame/Touch Glass/Touch Foil Film | ||
| Projected CapacitiveTouch Screen | IR Infrared Touch Panel Screen | SAW TouchScreen Panel |
| 4/5 Wire Resistive Touch Panels | PCAP Nano Touch Foil Touch Film | Resistive Touch Foil/Privacy Film |
| 7~98 inch TouchScreen LCD/LED Monitors | ||
| SAW Touch Monitors | ELO/3M Compatible Touch Monitors | P-cap Touch Monitor Display |
| IR Infrared Touch Display | Resistive Touch Display Monitor | Hight Brightness Monitors |
| Wall Mounted Touch Monitors | Desktop Touch Monitor | Industrial Monitors |
| Indoor Vandalproof Monitors | Outdoor Waterproof Anti Sun Monitor | Custom made Touch Monitors |
| 8~98inch Touch All in one Computer Touch PC | ||
| Openframe/Embedded Touch PC | Wall mounted All in one Touch Computer | Desktop TouchScreen PC |
| 7~98inch Multimedia Interactive KIOSK | ||
| Interactive Multimedial Kiosk | Self Service Terminal | |
| Advertising Signage Displayer | Information/Queuing/Ticket/Ordering Equipment | Vending Machine |
| Touch All in one Computer PC | ATM,Payment or Bank Device | Touch Table,Touch TV |
| Electronic Education Whiteboard | Indoor/Outoor/Industrial/Commercial/Custom | AI/Intelligence Robot kiosk |