All-in-One PC China Supplier 12.1'' Small LCD All-in-One PC with Multi-Touch
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | Power Cord and Brackets |
| Application: | Medical, Commercial, Industrial, Industrial |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- CCT121-CFF-J1900
- CPU Type
- J1900/ I3/ I5/ I7 / Android
- Hard Disk Rack Type
- Other
- RAM
- 2GB /4GB /8GB /16GB/ 32GB
- Screen Size
- 12.1''
- System Expansion Slot
- Other
- Touch Screen
- Pcap Capacitive Touch Screen
- Type
- All-in-One PC
- Touch Points
- 10 Touch Points
- Memory
- 32GB /64GB/128GB /256GB/ 512GB
- Interface
- USB / COM / HDMI /VGA /RJ45, etc.
- Custom Made
- All-in-One PC with Camera/ 4G/ Printer, etc.
- Warranty Period
- 12 Months
- Power Supply Type
- External Brick Power Supply
- Rack Unit
- Optional
- Installation
- Vesa & Mount Bracket
- Transport Package
- EPE Packing + Carton
- Specification
- 12.1 inch All-in-One PC
- Trademark
- CJTouch
- Origin
- China
- Production Capacity
- 200 Units All-in-One PC / Week
Product Description
all-in-one PC China supplier 12.1'' small lcd all-in-one PC with multi-touch




Product Specification
Advantage of All-in-One PC:
· Optional screen size: 10.1'' / 10.4'' / 12.1'' /15'' / 15.6'' /17'' / 18.5'' / 19'' / 21.5'' / 23.8'' / 27'' / 32'' / 43'' / 49'' / 55''
· LG,Samsung,AUO,BOE etc Original Grade A+ LCD LED Panels;
· PCAP Technology Multi Touch 5 Touch Points OR 10 Touch Points
· IP65 Touch Screen Surface Water-Proof Sealled
· 3MM Enhanced Glass With Vandal Proof Resistance
· CPU optional J1900 / I3 / I5 / I7 or Android
· RAM optional 2/4/8/16/32 GB, etc.
· Memory SSD 32/64/128/256/512 GB, etc.
· Industrial Desgin With Excellent Durablity
· VESA Mounting and Rear Mounting
· Perfect Solutions For Use In Public
· Factory Competitive Price & Fast Delivery
· 12 Months Warranty
| General Information | |
| Model | CCT121-CFF-J1900 |
| CPU | Intel(R)Celeron(R)CPU [email protected] - I3/I5/I7/ Android optional |
| RAM | 2GB /4GB /8GB /16GB /32GB |
| Memory | 32GB /64GB /128GB /256GB / 512GB |
| Interface | HDMI, VGA, USB, COM, RJ45 |
| Power Supply | Type: External brick Input (line) voltage: 100-240 VAC, 50-60 Hz Output voltage/current: 12 volts 5A |
| Mount Interface | 1)VESA 75mm and 100mm 2)Mount bracket, horizontal or vertical |
| Operating System | Windows 7,8,10 |
| LCD Specification | |
| Active Area(mm) | 246 × 184.5 (H×V) m |
| Resolution | 800 x 600 @ 60Hz |
| Pixel Pitch(mm) | 0.3075×0.3075 |
| Nominal Input Voltage VDD | +3.3V(Typ) |
| Viewing angle (v/h) | 80°/80°/50°/80° |
| Contrast | 600:1 |
| Luminance(cd/m2) | 400 |
| Response Time(Rising/Falling) | 10/25 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Support Color | 262K / 16.2M |
| Backlight MTBF(hr) | 30000 |
| Touchscreen Specification | |
| Type | CJTouch projected capacitive touch screen with 3mm vandal proof glass |
| Resolution | 4096*4096 |
| Light Transmission | 92% |
| Touch Life Cycle | 50 millions |
| Touch Response time | 8ms |
| Touch System Interface | USB interface |
| Power consumption | +5V@80mA |
| External AC Power Adapter | |
| Output | DC 12V /5A |
| Input | 100-240 VAC, 50-60 Hz |
| MTBF | 50000 hr at 25°C |
| Environment | |
| Operating Temp. | 0~50°C |
| Storage Temp. | -20~60°C |
| Operating RH: | 20%~80% |
| Storage RH: | 10%~90% |
Warranty & Components
1 Year Free Warranty for All-in-One PC and all components.
Power Cord with Switching Adapter *1 Pcs,
Bracket*2 Pcs
Drawing
Drawing will be sent to you when order is confirmed.
Product Application
Our All-in-One PC are widely used in so many fileds, including transportation, entetainment, education, finance, industrial control, self service kiosk, etc.
Packaging & Shipping
1. Package: 1unit All-in-One PC /carton or 2 units All-in-One PC /carton, EPE inside
2. Shipping: Sample or small orders shipping by Fedex, UPS, DHL, TNT Door to Door, bulk orders by sea
About us
Dongguan CJTouch Electronic Co., Ltd. is a leading provider of Touchscreens, Touch monitors and All-in-one computers. With advanced, cost-effective touch solutions,CJTouch believes in engaging with customers while providing customized services.
1. Production Line
Open Frame Touch Monitor
PCAP Touch Monitor IR Infrared Touch Monitor SAW Touch Monitor E Style Touch Monitor
All in One PC
2. Our factory
3. CJtouch Families and Clients
4. Certifications 
If you are interested in all-in-one PC China supplier 12.1'' small lcd all-in-one PC with multi-touch , pls contact us.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- All in one pc
- All-in-One PC China Supplier 12.1'' Small LCD All-in-One PC with Multi-Touch