|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Accessories: | CPU Card, Industrial Power Supply |
| Application: | Commercial, Industrial, Medical |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications | |
| Model | CCT238-CBK-1000 |
| Series | B-Series Water-proof and Open frame |
| Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 in English |
| CPU | Intel® Comet Lake-U SoC Processor |
| GPU | Intel HD Graphics |
| Memory | 8G DDR4 |
| Storage | 256G |
| I/O Ports | 2x USB 3.1 support, 2x LAN port, DC in |
| Active Display Area | 527.04mm(H)×296.46mm(V) |
| Diagonal | 23.8" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Dimensions | Outline dimension: 616.5mm x 363.5mm x 58.0mm For other dimensions, please refer to the engineering drawing |
| Native Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 92PPI |
| Number of Colors | 16.7M, 75% NTSC |
| Touch Technology | PCAP (Projected Capacitive) - up to 10 touches |
| Brightness (typical) | LCD Panel: 1000 nits; TouchPro PCAP: 950 nits |
| Response (typical) | 14 (Typ.)(G to G) ms |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Power | External DC - power adapter Monitor input power signal specifications: 12VDC +/- 5% Adapter output power connector: DC barrel plug (2.1mm (+/- 0.1mm) pin inner diameter, 5.5mm (+/- 0.05mm) barrel outer diameter, 9.5mm (+/- 0.3mm) barrel length) ,Power adapter length 1.8m (+/- 0.1m) |
| Power Consumption | ON (monitor + power brick): 47.82W SLEEP (monitor + power brick): 1.5W OFF (monitor + power brick): 0.5W |
| Temperature | Operating: 0 °C to 50 °C (32 °F to 122 °F); Storage: -20 °C to 60 °C (-4 °F to 140 °F) |
| Humidity | Operating: 20% to 80%; Storage: 10% to 95% |
| Impact resistance grade | IK-07 |
| Weight | Unpackaged: 13.35 kg; Packaged: 15 kg |
| Shipping Dimensions | 660mm x 170mm x 440mm(Single package: Length x Width x Height) |
| Mounting Options | 100x100mm VESA mount for M6 screws |
| Warranty | 1 year standard |
| MTBF | 30,000 hours demonstrated |
| Agency Approvals | FCC, CE |
| What's in the Box | HDMI Cable or VGA Cable optional, Touch USB Cable, Mount Brackets, Screws, Power adapter, Power Cable |

| 7~300inch TouchScreen/Touch Panels/Touch Frame/Touch Glass/Touch Foil Film | ||
| Projected CapacitiveTouch Screen | IR Infrared Touch Panel Screen | SAW TouchScreen Panel |
| 4/5 Wire Resistive Touch Panels | PCAP Nano Touch Foil Touch Film | Resistive Touch Foil/Privacy Film |
| 7~98 inch TouchScreen LCD/LED Monitors | ||
| SAW Touch Monitors | ELO/3M Compatible Touch Monitors | P-cap Touch Monitor Display |
| IR Infrared Touch Display | Resistive Touch Display Monitor | Hight Brightness Monitors |
| Wall Mounted Touch Monitors | Desktop Touch Monitor | Industrial Monitors |
| Indoor Vandalproof Monitors | Outdoor Waterproof Anti Sun Monitor | Custom made Touch Monitors |
| 8~98inch Touch All in one Computer Touch PC | ||
| Openframe/Embedded Touch PC | Wall mounted All in one Touch Computer | Desktop TouchScreen PC |
| 7~98inch Multimedia Interactive KIOSK | ||
| Interactive Multimedial Kiosk | Self Service Terminal | |
| Advertising Signage Displayer | Information/Queuing/Ticket/Ordering Equipment | Vending Machine |
| Touch All in one Computer PC | ATM,Payment or Bank Device | Touch Table,Touch TV |
| Electronic Education Whiteboard | Indoor/Outoor/Industrial/Commercial/Custom | AI/Intelligence Robot kiosk |
